Jdi na obsah Jdi na menu
 


Asta našla nový domov!

Začátkem ledna našla Asta nový domov. Vůbec jsme v to nedoufali, ale nakonec měla naše houževnatá vozíčkářka štěstí v podobě paní z Brna, která ji adoptovala i se závazkem potřebné péče.

Ještě jednou velký dík všem, kteří nám pomohli jí pomoci!!!

(vloženo 18.1.2011)

 

--------------------------------------------

Od tohoto týdne už Asta běhá s vozíkem.
Na míru šitý vozík Astě nahrazuje zadní končetiny. Přední má již dostatečně silné, takže dokáže docela rychle chodit, zároveň ve vozíku procvičuje trup. Hlavně se to ale projevuje na její psychice - už zase samostatně chodí - podívejte se na video.Vozík dodala firma Monty.

Děkujeme všem, kteří přispěli na pořízení vozíku. Velkou měrou se na tom podílela paní Ines z Rakouska. Na vozík také přispěli zákazníci psího krámku Deny z Prahy-Zahradního města a paní Landová.

Přesto necháváme konto (viz níže) otevřené. Asta potřebuje speciální krmivo (Fitmin maintenance). Budeme rádi za jakýkoli dar i v podobě přímo přivezeného krmiva.

(vloženo 20.11.2010)


--------------------------------------------------------------------------------

Asta má vozík a její stav se zlepšuje

Minulý týden dostala Asta provizorní vozík (viz galerie), dárci a výrobci děkujeme. Vozík je lehký, ale stabilní, bude jej jen nutné ještě mírně upravit, aby Astě plně vyhovoval k pohybu (
jedná se však stále o provizorium, než budeme mít finance na skutečný vozík). Ještě jednou dík!

Moc děkujeme všem, kteří nám s Astou dosud pomohli, ať již finančně, či svou vlastní aktivitou!

Asta se z úrazu vzpamatovala poměrně rychle, získala důvěru v novém prostředí a nabrala sílu. Dělali jsme s ní krátké vycházky "v tašce" a zejména přední nohy zesílily, takže se Astina už občas vydá na výlet i bez pomoci. Je velmi trpělivá a veškerou manipulaci snáší s obdivuhodným klidem.

Konto pro Astu
51-2522250217/0100, var. symbol 88 necháváme stále otevřené pro zasílání prostředků na krmivo a vozík.  Budeme také moc rádi, když by někdo Astu virtuálně adoptoval (o virtuální adopci).

(vloženo 24.10.2010)


--------------------------------------------------------------------------------


Chceme znovu na nohy postavit Astu, německou ovčandu, které člověk surově ublížil, ale přesto neztratila důvěru a má obrovskou vůli žít.

Asta byla nalezena kousek od útulku u cesty. Vypadala jako sražená autem, předběžné vyšetření ale ukázalo, že její zranění je starší, takže ji tam někdo patrně odložil. Její zadní nohy byly bezvládné. Okamžitě jsme jí poskytli azyl a základní ošetření.

ObrazekMinulý týden se od spřízněných lidí podařilo narychlo sehnat potřebný obnos na další veterinární zákroky a kvalitní krmivo. Veterinář bohužel zjistil natolik poškozený kloub pravé zadní končetiny, že o něj Asta pravděpodobně přijde a tím se vzdaluje naděje na to, že by mohla zas normálně chodit.

Ona sama je zlatá! Na lidi vůbec nezanevřela, naopak jde ke každému s důvěrou. Je na ní vidět snaha být zase aktivní a pokud může, došoupe se kam potřebuje, je zvědavá a taky nerada sama, každý kontakt se psem nebo člověkem jí evidentně zlepšuje náladu. (více fotek zde)

Nyní čeká Astu rekonvalescence a tréning chůze s vozíkem. Věříme, že to zvládne.

JAK MŮŽETE POMOCI:
Pokud chcete na Astu něco poslat, využijte prosím náš účet 51-2522250217/0100, var. symbol 88.

Děkujeme všem, kteří Astě dosud pomohli! A budeme informovat o jejím stavu.

(vloženo 23.8.2010)

Poznámka
: Vzhledem k tomu, že se o Astu zajímají další sdružení, vybírající na její konto peníze, upozorňujeme, že jediné konto, z něhož doputují peníze přímo na Astino ošetření a péči je výše uvedené. Žádné jiné sdružení jsme nežádali o sbírku a rovněž si žádné jiné sdružení nebude na Astu činit jakékoli nároky. O Astu je u nás více než dobře postaráno, o čemž se může každý po dohodě sám přesvědčit.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Asta